Hotel pro hmyz snadno a rychle

Hotel pro hmyz je pojmenování pro objekt, který se využívá pro hnízdění hmyzu v zahradě. Ne totiž všechen hmyz je škodlivý, ubližuje stromům, keřům a květům. Kromě škůdců v přírodě žije i hmyz užitečný, který nám jednak pomáhá v boji proti hmyzu škodlivému, ale také opyluje rostliny, aby byly z květů plody. Abychom měli úrodu.Právě pro takový užitečný hmyz je pro nás výhodné vytvářet příznivé podmínky v naší zahradě. A přestože proti škůdcům dokážeme za jistých okolností bojovat i sami, zejména postřiky, právě tyto mohou ohrozit i opylovače. A bez opylovačů se nedočkáme úrody.

Většina lidí považuje včely medonosné, chované včelaři, za jediný opylující hmyz. Kromě nich jsou ale velmi častým opylovačem čmeláci a pačmele a málokdo ví, že v přírodě žijí i divoké včely, také nazývané včely samotářky. Obývají a potomstvo zakládají v trubkových dutinách starých stromů a dřevěných konstrukcí.

Vyrobit příbytek pro takové včely je velmi jednoduché.

V tomto případě použijeme tři špalíky dřeva na topení. Vrtačkou do každého vyvrtáme co nejvíce kruhových děr od průměru 4 do 10 mm. Důležité je, že díry nemají být průběžné, nemá být vidět přes ně na druhou stranu dřeva. Musí být slepé.

Pak tři polínka položíme na sebe do trojúhelníku naležato a stáhneme dvěma smyčkami vázacího drátu. Tím je základ hmyzího hotelu hotový. Aby nám a zejména včelám dlouho vydržel, bylo by dobré chránit jej před deštěm. Ale žádným nátěrem. Pro včely je důležité, aby se jednalo o přírodní materiál bez barev a laků. Využít můžeme staré tašky.

hotel pro hmyz

Na obrázku je taška bobrovka, pro kterou byla na vrchní špalík dvěma vruty připevněna krátká laťka a na ni zavěšené dvě tašky, z druhé strany pak o ně jsou zavěšeny další dvě tašky. Bez další fixace.

Celý hmyzí hotel je položen na betonové dlaždici, aby nebe skrytý v trávě a divoké včely měli ke svému novému příbytku snadný přístup. Když nový hmyzí hotel umístěte v zahradě, do několika týdnů začnou být jednotlivé komůrky obsazovány včelami samotářkami, které nakladou vajíčka a nanosí pyl pro larvy budoucích včel, vchod zalepí zeminou.

Takovou jednoduchou věcí se zbavíte závislosti na tom, zda někdo z vašich sousedů chová včely na med, aby opylovali i vaše rostliny. Prakticky z odpadu vytvoříte prostor pro své vlastní opylovače.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..