Okna nechte měnit odborníky

parapet Výměna oken za nová je nejběžnější rekonstrukcí starších bytových a rodinných domů. Přináší nejen úsporu energie na vytápění, ale výrazně zlepšuje i vzhled budovy. Nejzásadnější otázkou bývá výběr materiálu nových oken, z cenových důvodů vítězí plastová s izolačním dvojsklem. Další otázkou, kterou řeší majitelé nemovitostí, je barva rámů nových oken. Ovšem málokdo si uvědomuje, co je při výměně oken na budově to nejdůležitější.

Prvky pro plastová okna vyrábí jen pár firem, které je dodávají společnostem, na míru vyrábějící okna pro konkrétní stavbu. Kvalita rámů, skel i kování je tím prakticky zaručena. Výrobců dřevěných oken je o něco více, ale taky používají standardizované komponenty. Co skutečné rozhoduje o kvalitě oken z dlouhodobého hlediska, je jejich správné osazení do zdi. Proto si pro montáže oken vyberte spolehlivou firmu se zkušenostmi. Kvalitní firma se postará o vše ohledné výměny oken a dveří.

Kompletní práce spojené s výměnou oken zahrnují nejprve demontáž starých oken tak, aby nebyli poškozené zdi. Okenní křídla se skly i okenní rámy je potřeba ekologicky zlikvidovat, i to si bere na starosti dobrá firma na montáže oken a nenechává tuto starost na zákazníka. Předtím je však potřeba detailně zaměřit každé jednotlivé okno a nechat vyrobit okna nová. Samozřejmé až po odsouhlasení cenové nabídky zákazníkem a domluvení termínu montáže okenních výplní.

majster

Před samotnou montáži je potřeba stavební otvory vyčistit, ukotvit nové rámy oken a udělat zednické vysprávky kolem nich. Součástí dokončovacích prací při výměně oken je osazení vnitřních a vnějších parapetů, montáž žaluzií nebo rolet a dobrá firma nezapomíná ani na úklid po sobě. A stejně tak postupuje i při výměně dveří.

Ať už uvažujete o výměně svých starých oken za nová plastová, hliníková nebo dřevěná, dbejte nejen na správný výběr dodavatele profilů a kování, ale taky na samotnou montážní firmu, kterou pověříte realizací kompletní výměny oken a dveří na svém domě nebo bytě.

1 komentář: „Okna nechte měnit odborníky

  1. Jiří Urbanovský
    Google Chrome 47.0.2526.106 Windows 8.1 x64 Edition

    Dobrý den, rád bych doplnil pár specifikací, které mohou pomoci při výběru oken. Pokud chcete kvalitní okna, žádejte plastový profil třídy \“A\“. Okna z prvoplastu zase lépe drží ve sváru, proto jsou pevnější. Vždy si zjišťujte původ oken. Na našem trhu je spousta překupníků, kteří nemají s výrobou oken nic společného, takže logicky nemohou za kvalitu oken ručit. Všechny tyto parametry si nechte uvést do kupní smlouvy, ať vás nemůže nikdo ošidit.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..