Středomořská elegance – to je bydlení v italském stylu

S příchodem ponurého počasí trávíme více času v našich příbytcích a také máme více času se věnovat našemu bydlení. Pokud jste se letos rozhodli pro rekonstrukci, nebo vám Ježíšek nadělil nové bydlení a právě přemýšlíte, jak ho zařídit, máme pro vás pár tipů.Pakliže nejste příznivcem stále ještě populárního minimalismu nebo severského bydlení v hygge stylu, bude určitě trošku těžší najít designový směr, který by vám vyhovoval. Jestliže patříte mezi milovníky nadčasového stylu a milujete velká okna a prostor zařízený luxusním nábytkem, bude tím pravým řešením italský styl bydlení. Pokud vás vaše srdce táhne k tradičnímu italskému designu, který propojuje moderní i renesanční styl staré Florencie, jistě vás zajímá, jak vkusně a efektivně nabudit ve vaší domácnosti dojem středomořského bydlení.

Jak na to?

Italský styl bydlení propojuje několik zásadních věcí: velká okna, křišťálové lustry, mramorové koupelny, kvalitně zařízené kuchyně a velkorysé ložnice. Je důležité, aby všechny zařizovací předměty byly opravdu kvalitní a dobře řemeslně opracované.

Trendy v oblasti bydlení pro rok 2020 tak jako tak diktují pustit do našich příbytků více přírody a přirozeného světla, pokud nezačínáte se stavbou nového domu s uspořádáním oken v domě toho již moc nenaděláte, ale snažte se zbavit dlouhých těžkých závěsů, vyrolujte žaluzie, okna oblečte do vzdušných voálů a průsvitných záclon a nechte váš příbytek prostoupit světlem.

Italové milují vaření. A také kvalitní velké kuchyně, ve kterých je místo nejen na všechny přísady a nádobí, ale také na setkávání s přáteli. Přípravu jídla berou jako obřad a zábavu, kdy pro své blízké připravují pohoštění a se sklenkou v ruce si s nimi povídají. Dbejte na to, aby kuchyň byla dostatečně prostorná, minimálně s barovým pultem, pokud nevlastníte jídelnu, pořiďte si do ní kvalitní jídelní stůl, u kterého se budete setkávat s rodinou. Je důležité, aby kuchyňská linka byla vyrobena z kvalitního materiálu a byla v nadčasovém designu. Nezapomeňte na kvalitní dlaždice, které odolají i tomu, když vám při experimentování vypadne pánev z ruky. Itálie nám dala terakotové dlaždice, které opět přicházejí do módy.

Když už řešíme dlažbu, nezapomeňte na to, že není nic více italského než krásné koupelny, vybavené kvalitní sanitou a leštěným mramorem. Jejich pořízení je nákladnější, ale pokud zvolíme dobře, takováto koupelna nám bude sloužit navěky. Obrázkové obklady z koupelnových studií nechte tam, kde jsou.

Italové jsou precizní a společenští tvorové, proto se snaží mít každý detail místnosti dovést k dokonalosti. Obývací pokoj, jako místo k setkávání s přáteli bývá nejhonosnější místností v celém domě. Nebojte se pořídit křišťálové lustry, kvalitní křesla se zdobenými nožičkami, nejlépe v provedení tmavého dřeva, které působí velmi drahým dojmem. Při výběru sedacích souprav nešetřete a poohlédněte se po kvalitních soupravách ze syrové, či broušené kůže. Nesáhnete vedle, pokud vyberete sedací soupravu z některých italských studií, které mají pobočku u nás v České republice.

Přestože jsou Italové známí jako horkokrevní milovníci kávy, také si rádi pospí. Ale zásadně jen v ložnici, která bývá vybavená tím nejkomfortnějším lůžkem, krásným vyřezávaným nábytkem a kvalitní postelí, která tvoří srdce celé místnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..