Střešní okno prosvětlí podkroví

okno Nejjednodušším způsobem získávání dalších obytných prostor je přestavba nevyužívaného podkroví. A to platí jak pro starší bytovou zástavbu na sídlištích, tak i pro rodinné domy se sedlovou nebo stanovou střechou. A samozřejmě se dají přestavby podkroví na obytné prostory dělat i na víkendových chalupách. Stačí vyřešit rozvody vody, elektřiny, odpady. A samozřejmě světlo.Prostory pod střechou nabízejí stejnou podlahovou plochu, jako obytné podlaží, i když v blízkosti okrajů střechy mají výrazně nižší výšku, ale tato místa jsou vhodná na úložné prostory. Prodloužení potrubí z vrchního podlaží nestojí mnoho, a ani rozvody elektřiny nevyjdou draho, zvláště když v podkroví vzniknou jen obytné pokoje nebo ložnice.

Největším stavebním problémem je vybudování vstupu do podkroví a jeho osvětlení přirozeným světlem. Jelikož neexistují boční stěny, klasická okna nepřicházejí v úvahu nikde jinde, jen v štítech a to je málo. Zbývá použít střešní okna, která zajistí osvětlení i odvětrání podkrovních prostor.

roof

Při rekonstrukci podkroví na obytný prostor nezapomeňte, že existuje norma o potřebné intenzitě osvětlení obytných místností denním světlem, proto může stavební úřad důsledně posuzovat, jak velkou celkovou plochu mají střešní okna. Při výběru materiálu máte k dispozici dřevěná střešní okna, vhodná do starších obytných domů nebo pro rekreační chalupy. Do zahradní chatky nebo předělávky hospodářské budovy můžete využít plastová střešní okna.

Střešní okna jsou vyráběna v různých šířkách, aby se daly i dodatečně zabudovat do stávajících střech. Samozřejmě i na délku je na výběr z více rozměrů. Mikroventilace zabezpečí větrání i při zavřeném okně a žaluzie vás ochrání před nadměrným slunečním svitem ale i před dotěrným Měsícem.

Střešní okna jsou elegantním a efektivním řešením osvětlení a odvětrání dodatečně předělávaných podkrovních prostorů.
 


 


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..