Vnitřní stínění na několik způsobů

vetical-blinds Venkovní vzhled našeho bydlení je důležitý, ale daleko více na nás vplývá to, jak jsme si zařídili jednotlivé místnosti uvnitř. Trávíme v nich mnoho času, takže styl nábytku, druhy osvětlovacích těles a bytové doplňky rozhodují o tom, jak se doma cítíme, jakou máme náladu. A domácí pohoda má určující vliv i na naše pracovní výkony. Jak jí můžou změnit jednotlivé druhy žaluzií?
 

Mnoho pozornosti věnujeme rozmístění lustrů a stolních lamp, abychom vytvořili dobrou pohodu pro večery a mohli sledovat televizi nebo si číst bez rušivých vlivů. Přidání více světla na správném místě je velmi důležité, stejně tak ale ve dnech, kdy svítí slunce silněji, musíme dbát na možnost osvětlení, přicházející zvenčí, utlumit. Žaluzie do oken se zvlášť hodí v létě, kdy Slunce znamená nejen světlo, ale i teplo, moc tepla.

vertikální žaluzie

Na velká okna s panoramatickým výhledem jsou oblíbené vertikální žaluzie z textilních materiálů, dodávané v různých barvách. Při plném zatažení stále propouštějí část světla do místnosti, brání však oslnění i přehřívání vzduchu. Populární řetízkové ovládání lze nahradit elektrickým motorkem s dálkovým ovládáním. Vertikální žaluzie se často využívají i na menší okna s překryvem celé plochy zdi.

Ovšem střešní okna jimi nezastíníte. Pro ně se zvlášť hodí jiný druh interiérových stínících prvků. Jejich název plisé pochází z francouzštiny a vystihuje jejich podstatu: pravidelně překládaný textilní materiál, propouštějící část světla a dotvářející svou barvou atmosféru místnosti. Velmi se hodí na pravoúhlá okna nebo skleněné výplně dveří. Tím, jak stíní jednotlivá pole oken a dveří, stává se i určujícím bytovým doplňkem. Samozřejmě i plisé lze vytahovat a stahovat podle aktuální potřeby.

plisse

Výhodou těchto typů interiérového stínění je krátká doba dodání od objednání a rychlá montáž. Ještě toto léto si můžete doma užívat příjemného stínu. Experti z dodavatelské firmy vše zaměří a pak přijedou namontovat, pokud se sami necítíte si žaluzie instalovat sami. Rychlý pozáruční servis a náhradní díly skladem jsou samozřejmostí.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..