Vyplatí se domů laserová tiskárna?

Vyplatí se domů laserová tiskárna? Pokud máte doma počítač či notebook, tak jednou za čas by se vám hodilo si stažený dokument, zobrazenou stránku nebo napsaný text vytisknout. Jaký typ tiskárny ale na doma zvolit? Nejlevnější jsou inkoustové. Je to ale skutečně ta nejlepší volba?Inkoustová tiskárna, dnes nejčastěji spojena se skenerem do multifunkčního zařízení, které tiskne, skenuje a kopíruje, je asi nejlevnějším řešením nákupu domácí tiskárny. Na zápis informace na papír používá inkoust, nejčastěji v jedné černé a jedné tříbarevné kazetě. Výrobci tiskáren si nízkou cenu tiskáren kompenzují vyšší cenou náhradních náplní. Jedna kazeta by měla vydržet cca 350 stran, záleží na typu a velikosti. Inkoust je tekutina. Proto má tendenci zasychat v tryskách. Pokud jsou náplně spojené s tryskami, stačí je vyměnit, pokud ne, oprava tiskárny je dražší, než koupě nové… Používání inkoustové tiskárny má tedy dvě úskalí. Pokud ji využíváte málo, hrozí zaschnutí trysek a pokud ji využíváte dost, prodraží se vám tisk, zejména barevný.

Vyplatí se domů laserová tiskárna?

Ve firmách se proto používají laserové tiskárny. Jsou dražší, větší, složitější a pro přenos informace na papír využívají toner, jemný prášek, který se pomocí světlocitlivého válce a laseru, resp. LED diod přenáší a teplem fixuje na papír. Kazety s tonerem jsou dražší, než náplně s inkoustem, vydrží však na cca 2.000 stran textu. Také tiskárny vydrží asi desetinásobně déle, než inkoustové. Když si to všechno spočítáte, celkové náklady na vytištěnou stranu jsou u laserové tiskárně asi desetinásobně nižší, než u inkoustové. Jen musíte vytisknout mnoho papíru…

Vlastně už nemusíte. V dnešní době jsou dostupné malé tiskárny pro jednotlivce, malé kanceláře a jsou samozřejmě vhodné i do domácností, jejichž cena začíná na úrovni 1000 Kč. A v kombinaci se skenerem, tedy laserové multifunkční zařízení pro tisk, skenování a kopírování, můžete mít již od 2000 Kč. Jen pozor, i zde ty nejlevnější mají menší tonerové kazety na menší počet stran a ty bývají méně výhodné, než o málo větší kazety do o málo dražších zařízení.

Zařízení lze připojit k počítači nebo notebooku pomocí USB. Dražší typy mají i připojení pomocí síťového kabelu RJ45 Ethernet 100 Mbit, což oceníte, pokud máte doma více počítačů a současně domácí rozvod internetu pomocí víceportového routeru, kam můžete tiskárnu připojit a využívat ji všichni a kdykoliv, bez nutnosti zapnutí počítače, ke kterému by byla tiskárna přes USB připojena a nasdílena do sítě. Dokonce jsou i takové multifunkce, které mají WiFi přípojku a nemusíte k ní tahat žádný kabel. Kromě elektrického samozřejmě.

U laserových tiskáren nehrozí zaschnutí náplně ani vysoká cena tisku. Dokonce ani když chcete tisknout barevně, ačkoli barva je dražší, to je samozřejmé. Rozměry jsou kompaktní, mnoho místa vám doma nezaberou.

Pokud tedy zvažujete doma nákup tiskárny nebo multifunkce, zvažte zda raději nedáte přednost laserové. Za ty ušetřené peníze i starosti to rozhodně stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka