Zkrášlete svůj domov: Vlastníma rukama si vyrobte neopakovatelné dekorace

gift-box Nestačí vám nabídka dekorací do domů a bytů v obchodech? Chcete si nějak originálně vyzdobit byt, tak abyste se podobnými ozdobami mohli chlubit jenom vy jako jediní? Potom si vyrobte něco hezkého do bytu sami.V mnoha městech dnes fungují tvořivá centra, která vás na různých seminářích naučí klasické i méně obvyklé výtvarné techniky. Během jednoho odpoledne si vyzkoušíte úskalí, která skrývá samostatné tvoření. Odnesete si vlastnoručně vyrobenou dekoraci a znalosti, jež vám umožní si něco podobného vyrobit i sami doma. Jaké techniky se ke zkrášlení vašeho domova vlastně nabízejí?

Kompozice se dá vyrobit i z ubrousků

Decoupage, nebo-li ubrousková technika, je dostupná každému, a nevyžaduje žádné zvláštní výtvarné schopnosti. Nezbytná je ovšem čistota a pečlivost. Z vícevrstvých ubrousků jednoduše vystřihujete různé motivy, které následně nalepujete na různé předměty. Například keramiku, sklo, kameny, porcelán… Z různých vzorů se dají podle vaší fantazie vytvořit zajímavé kompozice.

Pomalujte si nádobí a sklenice

dekorace Malování na sklo, porcelán nebo keramiku probíhá pomocí speciálních barev, které seženete v papírnictvích se speciálními výtvarnými potřebami. Můžete se do toho pustit i sami. Například na sklo a porcelán jsou dva typy barev. Konturové barvy mají spíše pastovitou konzistenci a malujete s nimi přímo špičkou z tuby. Slouží k vytvoření obrysů. Následně řidšími barvami vybarvujete plochy. Můžete si třeba ozdobit sadu bílého nádobí a vytvořit z ní jedinečný ručně omalovaný stylový servis. Na odřezky skla se zase dají vytvořit pestré kreace, které můžete zavěsit jako obrázek na zeď.

Ozdoby do oken

Velmi pěknou technikou, kterou si můžete ozdobit větší plochu oken nebo třeba dlaždičky v chodbě, na WC nebo v chodbě, jsou Windows color, čili slupovací barvy. Těmito barvami si nakreslíte obrázek na průsvitnou fólii a pak ho vybarvíte. Jakmile barvy zaschnou, sloupnete je z fólie a nalepíte na sklo. Nemusíte se bát, že obrázek porušíte, skutečně drží při sobě. Výhodou těchto barev je, že propouštějí světlo, takže na okně při slunečním svitu vytvářejí nádherné barevné světelné odlesky.

Vytvořte iluzi mramoru

Další jednoduchou, ale velmi pěknou technikou je zdobení předmětů pomocí speciálních mramorovacích barev. Na keramice, svíčkách, ale také kraslicích si můžete vytvořit zajímavé barevné vzory.

SONY DSC

Spleťte zvířátka z drátků

Jednou z velmi levných technik, s jejíž pomocí se dají vytvořit opravdu nečekané věci, je drátování. Zkuste si vytvořit různá zvířátka, nebo také oplést pěknou lahev nebo hrnek. Nepotřebujete přitom nic víc než kolo drátku. Podobně kreativní je i korálkování. S pomocí drátků a drobných barevných korálků si můžete vyrobit originální šperk, vánoční ozdoby, dekorace do prostoru, ozdobu na květináč, zkrátka cokoli, co vám vaše fantazie dovolí.

Polymerní hmota plná barev

Do neopakovatelného světa tvoření patří i hmota Fimo. Jde o polymer původně využívaný ve filmovém průmyslu. Má mnoho výhod, například malou hmotnost. Snadno se zpracovává, odstíny barev se mohou vzájemně míchat, výsledný povrch se snadno upravuje. Vyrobit si z ní můžete šperky, svícny, různé ozdoby. Pomohou vám vaše tvůrčí představy.

Aranžujte květiny

Milujete květiny? Potom je pro vás jako stvořený kurz jejich aranžování. Ať už zvolíte sušené nebo živé, lektorka vám vysvětlí postup aranžování a pak už vám nic nebrání v tom, abyste si třeba vytvořili vlastní vazbu ze sezónních květin, které koupíte nebo vypěstujete na zahrádce. Experimentovat můžete sami doma. I tentokrát platí, že fantazii se meze nekladou.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..