Zútulněte si koupelnu barevnými tapetami

Připadá vám vaše koupelna příliš fádní a nudná? Máte pocit, že je na čase je nějak oživit? Chcete, aby se z vaší koupelny stalo místo, kde rádi strávíte čas relaxací a koupelí po náročném dni, protože váš pohled utkví na příjemně dekorovaných zdech? V tom případě je čas na změnu.Přesně měřte a kupujte raději větší množství

Interiér vaší koupelny už nemusí tvořit jednobarevné stěny, které žádnou velkou parádu neudělají. Zkuste je pokrýt pestrými vinylovými tapetami podle vlastního gusta. Než vůbec vyrazíte na nákup, nejprve si přesně změřte délku a výšku stěn, kam tapety plánujete umístit. Promyslete si také jaké barvy či vzory na tapetách by se vám nejvíce líbily. Berte přitom ohled na celkové barevné ladění místnosti, například kachliček a podobně. Potom už můžete vyrazit do obchodu. Kupujte vždy větší tapety, než je to, co jste naměřili. Přesahy odříznete a můžete je ještě různě zajímavým způsobem využít. Horší je, kdybyste měřili špatně a tapety by se vám nedostávalo.

Vysoká odolnost vlhku a otěru

Zaběhněte si do obchodu s tapetami a shánějte se po tapetách z vinylu. V koupelně je totiž vysoká vzdušná vlhkost. Pokud byste se použili papírové tapety, s velkou pravděpodobností by vám velmi rychle zplesnivěly a staly by se nositelem bakterií a infekcí. Také by se velice rychle zašpinily. Vinylovým tapetám zhotoveným z kombinace umělé hmoty a celulózy ale vlhkost nevadí. Jejich velkou výhodou je omyvatelnost a poměrně vysoká odolnost proti otěru. Také tento druh tapet docela dobře izoluje teplo. Můžete také velmi dobře překrýt různé nerovnosti na stěnách, což jistě oceníte. Nesmíme zapomenout ani na to, že tapety z vinylové hmoty se vyznačují poměrně vysokou životností, která může činit dokonce až 10–15 let.

umyvadlo

Hra s prostorem

Pestrá je také nabídka vzorů od imitace zdi třeba kamenné či cihlové, imitaci korku, obkladů, různých abstraktních vzorů kachlí, nebo třeba také plakátů, které dodají vaší koupelně nový rozměr. Vybíráte-li tapetu, zohledněte také celý prostor koupelny. Pracujete s velkým prostorem a rádi byste ho zmenšili a trochu tím zútulnili? Pak se nebojte vybrat si tmavší a komplikovanější a větší vzory. Výsledný optický dojem potom koupelnu trochu zmenší. Pokud ovšem máte malou koupelnu a chcete ji zvětšit, použijte naopak světlejší tapety jemnějších tlumených barev s drobnějšími a méně výraznými vzory. Záleží na vás, jakou variantu si zvolíte.

Lepení je hračka

Lepení vinylových tapet probíhá přitom poměrně jednoduše. Rozmotáte si pás tapety a ustřihnete si ho na potřebnou délku a šířku. Rub potřete lepidlem, které si rozděláte podle návodu. Přibližně tři minuty necháte lepidlo působit. Potom pás opatrně uchopte oběma rukama a lepte odshora dolů na stěnu. Ideální je, když jste na lepení dva, aby vám někdo mohl říkat, zda je pás rovně, nebo v případě, že je pás hodně široký, pomáhal lepit jednu stranu. Jakmile je tapeta nalepená, vyhlaďte povrch kartáčkem, případně stěrkou. Houbou potom otřete případný přebytek lepidla.

 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..