Čistá střecha i fasáda

Bydlení v rodinném domě vyžaduje jisté zkušenosti a dovednosti, potřebné pro jeho údržbu. Určitě u staršího domu. Alespoň tak se to tradovalo. Dostupnost různých druhů služeb a široký sortiment materiálů potlačuje i tuto historickou zkušenost. Bydlet v rodinném domě je pohodlné a může si to dovolit každý aniž by musel být domácím kutilem. Když potřebujete například umýt střechu, zavoláte si odborníky.Nový dům i dům po rekonstrukci vypadá parádně. Omítka svítí novotou, střecha se přímo třpytí. Jak je možné, že i přes záruky stálobarevnosti na fasádní barvy se nám po několika letech zdá, že dům zešedne? Příčinou mohou být převládající větry a znečištění vzduchu, které s sebou vítr přináší. Prach z průmyslové činnosti nebo lomů dokáže znečistit i tu nejnovější střechu či stěnu za několik let. Spolu s deštěm nás připraví o požitek z našeho domu.

I dům potřebuje hygienu

Dnes nám přijde naprosto samozřejmé, že se svým autem jednou za čas zamíříme do automyčky a očistíme jeho karoserii od bláta a prachu a naleštíme ji. A úplně stejný princip by měl platit i u domu. Mytí fasád začíná být běžnou zvyklostí i při velkých bytových domech. Majitelé bytů si stěžují, že zateplená bytovka už zase potřebuje nový nátěr, ale často stačí jen důkladné umytí fasády od nečistot a dům zase svítí novotou.

Stejně tak čištění střech moderní a šetrnou technikou dokáže zvýšit nejen estetickou, ale i finanční hodnotu domu a bytů v něm. Horká voda s nízkým tlakem dokonale odstraní špínu z tašek nebo šindelů aniž by poškodila vrchní vrstvu. Díky použití plošin není nutné vstupovat na střechu a proto je tato technologie vhodná i pro takzvané měkké střechy. Na ploché střeše při pohledu z ulice nevidíme žádné nečistoty, avšak usazeniny včetně listů ze stromů mohou vytvářet zárodky pozdějšího poškození střechy a její těsnosti.

Technika používaná na čištění fasád a střech se hodí i při čištění okapů a svodů dešťové vody pro rodinné a bytové domy. Ty bývají zanesené listy ze stromů a mechy, které na jedné straně snižují efektivní průtok dešťové vody, na druhé straně svojí hmotností ohrožují stabilitu konstrukce a způsobují korozi žlabů.

Když vám záleží na vzhledu svého domu a chcete prodloužit jeho životnost, nezapomeňte jednou za několik let udělat očistu jeho stěn i střechy. Jak často, to záleží od zdrojů znečištění. Někomu stačí udělat čištění střech jednou za deset let a jeho taška je jako nová, jiné domy potřebují čištění fasád jednou za čtyři či pět let. Profesionální technika, zkušenosti a znalosti odborníků i závěrečný oplach antimikrobiálním přípravkem zaručí, že váš dům bude zase vypadat jako nový a jeho facelift mu dlouho vydrží.Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..