Co se zamrzlým ostřikovačem

winter Někdy se nám i přes naší péči o plechového miláčka rodiny stane, že přijde nečekané ochlazení a nám zamrzne voda v ostřikovači. Přestože máme kapalinu nemrznoucí do určité teploty, náhlý silný mráz způsobí ztuhnutí kapaliny v nádržce. Jak ostřikovač rozmrazit, abychom mohli s autem jezdit a používat stěrače?Aby přes den na parkovišti auto rozmrzlo, musí teplota vystoupit nad úroveň, na jakou jsme kapalinu do ostřikovačů naředili. A to na několik hodin, aby se postupně celé auto ohřálo. Výrazně nám pomůže, pokud svítí slunce a auto nestojí ve stínu. Takové ideální podmínky jako na potvoru nenastanou tehdy, když je potřebujeme, musíme si tedy pomoci jinak.

Nejlepší by bylo postavit na pár hodin auto do garáže, nemusí být ani vytápěna, jen ať v ní nemrzne. Na ohřátí zcela postačí teplo, které sálá z motoru, který jsme cestou do garáže zahřáli. Pokud nemáte kamaráda, který vám garáž na den uvolní, je tu ještě jedno řešení, ale jen ve velkých městech. Zaparkovat auto do podzemní garáže a těch pár hodin, které bude potřebovat na rozmrznutí zamrzlého ostřikovače s čerpadlem, ale i potrubím a tryskami, věnovat nákupům nebo si posedět v kavárně s tabletem, smartphonem nebo časopisem v ruce. V podzemních garážích je vždy teplota nad bodem mrazu, takže zvenčí není auto ochlazováno a zevnitř motorového prostoru je nádržka ostřikovače ohřívaná.

windshield

Pokud neseženete kamaráda s garáží ani nemáte ve městě nákupní centrum s podzemním parkováním, vaší poslední záchranou je najít si nějakou stěnu, do které se opírá slunce, postavit auto motorem co nejblíže k této stěně a nechat ohřát motor, aby jeho sálavé teplo rozpustilo led v nádržce a čerpadle ostřikovače.

Pak nalijte do nádržky silný koncentrát, několikrát na delší dobu stiskněte ovladač ostřikovačů čelního skla i zadního, pokud je jím vůz vybaven a nezapomeňte na ostřikovače světlometů, pokud je má auto namontovány. Tím se do celého systému dostane čerstvá směs s nižším bodem tuhnutí a vaše auto bude mít opět funkční ostřikovače.

Nezapomeňte, že mrznoucí voda má tendenci roztahovat se a led může rozpínáním poškodit nejen nádržku ostřikovače, ale i čerpadlo a rozvody kapaliny k tryskám před oknem. Proto včas dolijte nemrznoucí směs a dimenzujte ji raději na nižší teploty, než abyste později museli řešit, jak rozmrazit celý systém ostřikovačů na vašem autě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..