Jak na vlhkost v domě

Chalupářství je stále oblíbeným koníčkem. Ať už lidé vlastní chatu v přírodě nebo starší dům na venkově, pravidelně každý víkend tráví čas mimo města a věnují se opravám a údržbě svého víkendového sídla nebo pracují na přilehlém pozemku. Někdo seká trávu, někdo pěstuje zeleninu. No všichni mají stejný problém. Přes týden objekt není větraný a hromadí se v něm vlhkost.



Zdrojem zvýšené vlhkosti v domě nebo dřevěné chatě nemusí být jen starší zatékající střecha. U starých domů z kamene nebo nepálených cihel bývá problémem i vzlínající voda ze země přes neizolované základy a podlahu. A v neposlední řadě zhoršuje situaci kolem vlhkosti vzduchu v místnostech i to, že přes týden, kdy v domě nikdo není, se v domě netopí. Pak je prvním úkolem po příchodu na víkend dům důkladně vyvětrat a zatopit.

Vlhkost ve víkendovém domě může zničit jeho vybavení. Vysoká vlhkost vzduchu urychluje stárnutí dřevěných konstrukcí samotného objektu, ale ničí i nábytek, postele, regály či drobné zařizovací předměty. A při poklesu teploty vzduchu se vlhkost ze vzduchu začne srážet na studených předmětech a v rozích místností. Výsledkem jsou plísně, které dále ničí interiér domu a dlouhodobě způsobují u lidí dýchací problémy.

Pomoci vyřešit tento problém mohou odvlhčovače vzduchu a to bez nutnosti stavebních úprava a zásahů do konstrukce. Jednoduše je rozbalíte, umístěte v domě a zapojíte. Zatímco jste během týdne ve městě a věnujete se svým povinnostem, odvlhčovače odstraňují ze vzduchu vlhkost a kondenzovanou vodu odvedou pomocí hadičky například přes okno mimo objekt. Po příjezdu na víkend tak ušetříte čas na kompletní vyvětrání objektu a současně tak prodloužíte životnost nejen samotného domu, ale i jeho zařízení a nábytku. Používání odvlhčovačů se vyplatí.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..