Jak se nebát chodit do posilovny

Spousta lidí má strach zajít poprvé do fitness centra. Je to zapříčiněno převážně tím, že se stydí. Mají pocit, jako by je každý sledovat. Věřte nám ale, že lidé, kteří zde chodí se snaží opravdu cvičit. Nemají čas ani potřebu sledovat lidi kolem sebe, včetně vás. Nemusíte se tedy rozhodně bát toho, že by vás po celou dobu vašeho tréninku sledovali. Pokud ale máte ten pocit, doporučíme vám pár tipů, které vám mohou pomoci.Jak se nebát chodit do posilovny?

Největší úlevu pocítíte ve chvíli, kdy s vámi půjdou i vaši přátelé. Ať už jde o ženy nebo muže, v obou případech je to stejné. Pomocí tohoto tipu se dokážete snáz uvolnit a nebudete mít pocit toho, že by vás někdo sledoval. Pokud tedy víte o někom, koho můžete oslovit, udělejte to. Když s ním nebo s nimi budete následně chodit cvičit, strach a stres z vás opravdu opadne během pár desítek minut. Následně se už budete věnovat pouze sobě a svým přátelům. Jestliže ale nemáte nikoho, s kým byste mohli jít, existují i další tipy, jak překonat svůj strach. Je to jenom o tom, chtít.

Divili byste se, co všechno vám může pomoci při zbavování strachu. Jednou z ověřených metod je dále i výběr vhodného oblečení. Máte pocit, že oblečení nehraje roli? Přesvědčte se o tom, že ano. Představte si, že cvičíte ve věcech, které vám příliš nesedí nebo se v nich necítíte dobře. Při vstupu do fitness centra budete mít o to větší pocit toho, že se všichni dívají na vás, a to nejenom kvůli samotného cvičení, ale i oblečení. Bude to sice jen váš pocit, ale i ten může být velice nepříjemný. Zkuste si najít takové oblečení, ve kterém se budete cítit dokonale a skvěle.

Výběr fitness centra

Určitě se ve vašem městě najde takové fitness centrum, které nenavštěvuje příliš velké procento obyvatel. Pokud si tedy naleznete fitness centrum, kde chodí minimum lidi nebo ve vámi vybraný čas prakticky nikdo, tím lépe. Budete mít pocit vyšší důvěry vůči sama sebe. Jakmile někdo během vašeho cvičení do fitness centra vstoupí, nerozhází vás to, protože jste v místnosti již nějakou dobu. Jestliže takové fitness centrum ve svém okolí nemáte, zaměřte se tedy na přesný opak. Najděte co největší fitness centrum, kde se ztratíte v davu. Rozhodně nevybírejte střed. Právě tady se cítit dobře nebudete.

Pomoct vám ze začátku mohou i soukromé lekce s lektorem. Ti jsou většinou zvyklí na to, že klienti vyhledávají soukromí. Jakmile si s lektorem zaplatíte soukromé lekce, po pár trénincích pochopíte, že se vlastně nemáte čeho bát. Kromě toho vám bude motivaci dodávat i samotný lektor, takže se hravě může stát, že po uplynutí několika trénincích už budete vyhledávat i veřejné fitness centra. Záleží na tom, jak vysoká bude vaše odvaha. Snadno se totiž může stát, že v přítomnosti lektora bude odvaha skutečně vysoká, zatímco po opuštění fitness centra spadne na úplné minimum.

Prvně zkuste cvičit doma

Před úplně první návštěvou fitness centr vám nic nebrání v tom, zkusit si cvičení doma. Sami uvidíte, jak u toho vypadáte a zda jste už připravení na to, navštívit posilovnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..