Jaro je ideálním obdobím na cvičení. Zajímá vás proč?

Na jaře se mnoho lidí pouští do detoxikace svého organismu. S tím může souviset cvičení, které je právě pro toto období ideální aktivitou i pro začátečníky. Proč přesně na něj nezapomínat?

Nenechte svaly zaostávat

V běžném životě zatěžujeme především určité svalové skupiny, zatímco ty ostatní zaostávají. Ty, které používáme pravidelně, jsou dobře živeny a čištěny. Ale ty ostatní mohou postupem času takzvaně afrotovat. To znamená, že ztrácejí svůj objem a funkci a tělo je časem začne měnit na šlachy.

 

TIP: Trápí vás bolesti nebo jiné zdravotní potíže? Zjistěte, s čím vším vám mohou pomoct techniky čínské medicíny.

Prokrvení těla je důležité

V průběhu cvičení dochází k prohřátí a prokrvení celého těla, díky čemuž se dokonale vyčistí. Usazeniny se totiž postupně uvolní a odplaví z těla ven.

Pamatujte na dostatek tekutin

Při cvičení je velmi důležité dodržovat pitný režim, aby se již zmíněné nečistoty dokázaly co nejrychleji vyplavit ven z těla a neusadily se na jiném místě. V ideálním případě pijte čistou vodu, obloukem se vyhněte všemu, co je nějakým způsobem chemicky konzervováno.

Ranní vs. večerní cvičení

Ráno je ideální čas pro nejrůznější posilovací nebo jiné cvičení, které je zaměřeno na posílení a růst svalů. Večer poté přichází na řadu skvělá doba pro vyčištění hlavy a myšlenek.

Za všech okolností myslete na to, že byste si cvičení měli v prvé řadě především užít. Pokud pro vás cvičení není příjemnou záležitostí, možná jste na sebe upletli příliš velký bič a zvolili nadměrné tempo či zátěž.

 

Jestliže se vám někdy cvičit nechce, nedělejte si z toho velkou hlavu. Každé tělo potřebuje čas od času obnovit a do hloubky zregenerovat.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..