Onboard kamera v aute

onboard kamera v aute Kdo hodně jezdí autem, jistě se nejednou jednou stal svědkem, ne-li účastníkem, konfliktu na silnici nebo nehody. A později pak dokazovat, kdo je viník, kdo komu nedal přednost nebo vběhl do cesty, může být problém. Při leteckých nehodách, „dolují“ informace z černých skříněk. Škoda, že něco podobného není v autech. Nebo vlastně už být může.V posledním roce se rozmohly nahrávací kamery nejen v policejních autech, ale i za sklem běžných vozidel. Malá kamera velikosti krabičky cigaret připevněná závitem na přísavku s nastavitelným sklonem a úhlem, napájená ze zásuvky zapalovače 12V, snímá přes čelní sklo část kapoty a vozovku před vozidlem. Záznam je ukládán na vloženou SD kartu, známou z digitálních fotoaparátů, v nastavitelných časových úsecích, nejčastěji 5, 10 nebo 15 minut. Po zaplnění karty je nejstarší záznam vymazán, aby se uvolnilo místo pro nový záznam. V nastavení kamery můžete zvolit, zda bude zaznamenán i zvuk a zda má být v záznamu uvedeno datum a čas.

Kameru používám dva roky a mimo města už bez ní nejezdím, i když v posledním období jsem výrazně snížil porce kilometrů. Připevním ji na přísavku, vložím konektor napájecího kabelu a vložením do zapalovací zásuvky ji spustím. Po zastavení vytáhnu ze zásuvky a kameru tím vypnu. V případě, že na cestě došlo k události, která mě zajímá nebo je hodna zaznamenání a zveřejnění, zastavím a vyměním SD kartu, jednu náhradní nosím s sebou. Stará kamera nahrála na 8 GB SD kartu asi 2 hodiny záznamu, nová, kterou jsem si koupil nedávno, nahrává asi hodinu a čtvrt. Tak tedy musím zastavit asi do hodiny od incidentu, což není problém, protože si dělám pravidelné zdravotní přestávky, kvůli zádům. Pryč už jsou časy, kdy jsem udělal z Prahy Bratislavu na jeden zátah.

Přes den jsou záznamy docela kvalitní, v noci je u těch levnějších kamer vidět menší citlivost. Navíc v tmavé noční kabině automobilu docela výrazně svítí otočný a výklopný displej kamery, takže ho zavírám. Spolujezdci, kteří se mnou cestují poprvé, se tak na LCD dost dívají, někdy mám pocit, že raději sledují cestu před námi přes LCD kamery, jak přes čelní okno 😉

onboard kamera v autě

Kamery mají zabudovanou baterii na cca 2 hodiny záznamu, dá se spustit tlačítkem, stejně i zastavit. Zajímavou funkcí je spouštění záznamu při pohybu před vozidlem, když např. stojí auto na parkovišti. Musí však být kamera připojena na 12V, neboť po dvou hodinách jí dojde baterka. Záznam je spuštěn při detekci pohybu a ukončený asi tři sekundy po zastavení pohybu před kamerou. V noci je ale tato funkce nanic, kamera reaguje pomalu a pozdě.

Dnes už ceny klesly pod dva tisíce korun v českých obchodech, ale přes ebay.com ji můžete koupit v ceně mezi 40 až 50 eur, jsou různé typy. Ceny jsou bez SD karty. V balíčku kromě kamery s baterkou, přísavkou na sklo, napájecím kabelem je i USB kabel pro připojení k počítači. Přenos nahrávek do PC je ale rychlejší, pokud vložíte do notebooku/počítače SD kartu a kopíruje z ní na disk.

Onboard kamera vám může pomoci při nehodě, kde nejste viník 😉 nebo může zaznamenat zajímavé momenty na cestách.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..