Popelka na stromě

probírka plodů Pamatujete si Popelku, jak dostala za trest přebrat hrách a čočku? Tak o tom tento článek nebude. Bude o aktuální práci v ovocné zahradě, o probírce plodů. A není to za trest, je to proto, abychom měli bohatou úrodu ovoce.Po krásném jaru, plném květů nasadili stromy plody a ukazuje se nová úroda. Příliš mnoho plodů po odkvětu však může vysilovat strom, co by mohlo poznačit úrodu příštího roku, ale také mohou dozrávající plody začít zahnívat, protože pokud jsou natlačeny jeden na druhém, špatně se větrají a udržuje se mezi nimi vlhkost. Navíc jablíčka, tisknoucí se jedno na druhé, pořádně nedozrají, neboť k plodům nemá přístup slunce.

Probírka plodů se týká zejména jabloní, hrušní, broskvoní nebo meruněk. Některé odrůdy mají ve zvyku koncem června shazovat méně vyvinuté plody. Proto při probírce začátkem června necháme více plodů, které případně „shodíme“ koncem měsíce, pokud neopadnou.

Při jabloních byste měli nechat dva plody na cca 10 cm délky větvičky a pro každý plod by měl mít strom cca 15 listů, aby zajistil výživu plodů. Samozřejmě, že nejprve odstraňte menší méně vyvinuté plody a nechte dvojice nejkrásnějších. Koncem měsíce si vyberte, který zůstane na větvi.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..