Ekologicky na vosy v zahradě

vosa Sedíte si na lavičce ve své zahradě a pozorujete život kolem. Zatímco na jaře, v době květu stromů, posloucháte bzukot včel s uspokojením, vždyť opylením květů zajistí bohatou úrodu, v létě, když dozrává ovoce, vás bzukot vos nenecháva klidným. Vždyť agresivní vosy poškozují vaše ovoce a ohrožují vás nebo děti při hře. Ale běhat po zahradě s biolitem vám nepřipadá rozumné? Ani mně. A proto vám poradím ekologický a účinný způsob jejich likvidace.Vosy mají rády sladké, proto nalétávájí na zralé ovoce a ničí tak hrušky či broskve. Tak jim trochu té sladkosti dopřejeme.

vosa Do půldruha nebo dvoulitrové PET láhve nasypeme asi 5 polévkových lžic cukru a nalijeme do třetiny vodu. Přidáme pár kousků ze zralého ovoce nebo šťávu z kompotu. Toto všechno venku na teple začne pěkně kvasit. Takto připravenou pochoutku na otravný hmyz zavěsíme na provázek na ovocný strom nebo na révu. Mně se osvědčilo použít takovou „osolapku“ na každý druhý strom v zahradě a na 5 m révy.

A jak to funguje? Vosy, a také sršni, vyhledávají sladké zralé ovoce. Za jeho vůní se vrhnou do láhve a překonají tak její úzké hrdlo. Když se nasytí, pokusí se vyletět, ale s roztaženými křídly se přes hrdlo nedostanou … Tak zůstanou uvězněny v láhvi. Budete překvapeni, kolik se jich tam dostane a kolik se jich tam vejde. Kromě sršňů a vos tam najdete i mouchy. Když bude už láhev dost plná, jednoduše ji zavřete odloženým víčkem, sundáte ze stromu a případně nahradíte jinou, čistou. Láhev pak zahodíte do kontejneru.

Je to účinné a přitom bezpečné. Nemusíte je honit, stříkat a nehrozí vám štípnutí. A ještě je to i levné. Nějakou PET láhev určitě doma najdete a i tu trochu cukru.
vosa


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..