Odrážedlo pro děti: Nejlepší škola pro jízdu na kole

odrážedlo Koupit dětem odrážedlo nebo ne? Mnohé maminky se bojí, že to jejich dcerka nebo syn pořádně rozpálí, někde nabourají a rozbijí si nos. Jejich strach je ovšem úplně zbytečný. Dítě se na odrážedle naučí jezdit úplně samo a zvládne to klidně už ve věku dvou let.Odrážedlo pro děti je dobrou investicí, podporuje přirozený vývoj pohybu. Dítě nejdříve začne chodit s odrážedlem mezi nohama, později si na ně bude zkoušet sedat a nohama stále půjde po zemi. Teprve až bude mít stoprocentní jistotu v nohách, pevně se posadí, zlehka se odrazí a pojede. Pokud je „jízda“ vašeho prcka už ve fázi odrazů, ve vaší výbavě nesmí chybět kvalitní helma, protože se skutečně může stát, že se malý jezdec rozparádí a jeho vyjížďka skončí karambolem. Zpravidla ho to ale od dalších pokusů odradí jenom na chvíli.

Jak se naučit držet rovnováhu

Pro dítě je jízda s odrážedlem zábavná, dostane se o poznání dál než drobnými krůčky. Může prozkoumávat své okolí, aniž by bylo závislé na rodičích. Získává samostatnost. Výborně se učí, jak udržet rovnováhu svého těla. Ačkoli třeba do jízdy na tříkolce se mu podle zkušeností mnoho maminek moc nechce, bez odrážedla nedá na hřišti ani ránu. Samotné odrážedlo je přitom myšleno jako určitý mezistupeň mezi tříkolkou a opravdovým kolem.
Přechod k jízdě na kole pro dítě proto nebývá žádný velký problém, naopak. Některé děti, které se s odrážedlem doslova sžily, nepotřebují při učení jízdě na kole ani pomocná kolečka.

Když hračka roste společně s dítětem

Odrážedel je spousta od jednoduchého plastového až po mnohem složitější varianty. Dobrou volbou jsou například ty, které rostou společně s dítětem. Sice mohou být finančně náročnější, ale zase vydrží dlouho, třeba i do šesti nebo sedmi let dítěte. Některé se dají operativně upravit jako odrážedlo pro malé děti, pro větší děti a tříkolka. Úprava odrážedla pro menší děti na odrážedlo pro větší se provádí poměrně jednoduše otočením jeho rámu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Odrážedlo pro děti: Nejlepší škola pro jízdu na kole

  1. Firefox 24.0 Windows XP

    s článkem musím souhlasit, odážedlo máme již dva roky a nemůžeme si je vynachválit, po trošku složitějších začátcích si syn odrážedlo zamiloval a už by se sápal i na klasické kolo, tak uvidíme, jak mu to půjde..

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..