Přehrávač hudby Winamp končí

winamp Oblíbený přehrávač hudby pro Windows končí. Téměř 15 let patřil k nejoblíbenějším přehrávačům hudby, s možností úpravy mp3 tagů či katalogizace muziky v počítači a teď je konec. AOL, který vlastnil tento přehrávač, ho již dále nebude vyvíjet. Co to znamená pro váš počítač?
Nemusíte se bát, Winamp nepřestane přehrávat hudbu ze dne na den. Všechny instalace budou fungovat dál a nadále s nimi budete moci pracovat tak, jak jste byli zvyklí doposud. Jen si už nestáhnete novější verzi. Co ani není problém. Pro „hračičky“ poslední verze řady 5 zcela stačila a pro ty konzervativnější i tak stále sloužila verze 2.9, která patřila k jednodušším, ale plně funkčním přehrávačům muziky v počítači s operačním systémem Windows.

Winamp
Winamp

America On Line koupila přehrávač Winamp i se všemi právy od firmy Nullsoft . Zřejmě ho chtěli používat na distribuci hudby přes placené kanály. Winamp totiž kromě celé řady souborů zvuku uložených v počítači nebo na CD či USB klíči přehrává i video soubory a také streamované televize a rádia přes internet. K samotnému programu bylo možné stáhnout si docela velké množství skinů a přizpůsobit ho svému vkusu.

Rozmach mobilního internetu, wifi sítí a s tím také vysoký nárůst podílu smartphonů a tabletů zejména od Apple či s Androidem a jiné metody distribuce hudby způsobily konec tohoto legendárního přehrávače. Přesto, že ho firma AOL už nebude financovat si myslím, že stále se bude dát stáhnout z různých download serverů a stále bude patřit k oblíbeným přehrávačem hudby. Vždyť je jen malé procento uživatelů, kteří požadují vždy nové a nové funkce. Funkční věci nepotřebují neustále „vylepšovat“ a předělávat, čímž narůstá jejich paměťová náročnost a zatěžují více a více počítač.

Winamp


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..