Tak nám zabili žárovku

Bruselští všetečkové ve své nekonečné moudrosti zakázaly od 1. září 2012 na území Evropské unie výrobu klasických vláknových žárovek s příkonem 40W a více. Už dříve zakázali žárovky 60W a úplně na začátku 100 W žárovky. Prý ušetříme.Úředníci v Bruselu by měly zajet i dál, jako na kole na předměstí. Zjistili by mnoho zajímavých věcí. Možná i to, že ve starých domech v horských kotlinách se používají 60W žárovky v zimě nejen na svícení, ale i jako ohřívač, aby nezamrzla voda například v splachovači. Nebo brambory ve sklepě, když opravdu přituhuje. I teraristi používají, vlastně už musím napsat používali, žárovky jako zdroj světla ale i tepla pro své plazy.

Fotografujete? Myslím opravdu fotografujete, ne vyrábíte obrázky Nokií nebo nějakým malým kompaktem? Tak fotografování v místnostech s umělým osvětlením bude celkem sranda. Světlo žárovky má jinou teplotu, tedy barvu, jako náhradní zdroje osvětlení podle předpisu evropských úředníků. Citlivé na barvu světla jsou i oči některých lidí. Ale náklady na zdravotní péči patří do jiné kolonky, než úspora elektrické energie na svícení. A ty jsou zase v jiné kolonce, než zvýšené náklady na výrobu kompaktních zářivek a jejich následnou likvidaci, protože obsahují kromě plynu i elektronické součástky a drahé kovy.

Kompaktní zářivky i halogenové žárovky stojí více, než obyčejné. A stát dostane svých 20% DPH z každého prodeje. Nechcete dobrovolně kupovat drahé? Zakážeme vám levné. Hlavně že v EU je volný pohyb zboží.

Zlevněné produkty v sekci Žárovky

Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..