Teplo ze vzduchu

V bytovce se o teplo velmi starat nemusíme. Stačí nastavit termostat a vše je vyřízeno. Tedy kromě účtu za vytápění. V rodinném domě se musíme o své teplo sami postarat. Ne jen zaplatit účet za topení, ale také určit způsob vytápění. Správný výběr mám pomůže výrazně ušetřit čas a zejména peníze.Klasikou na venkově je topení pevným palivem, nejčastěji snadno dostupným dřevem. To vás zahřeje třikrát. Při dovozu, při štípání a nakonec při spalování v peci či krbu. Zkrátka nízkou cenu paliva vyvažuje vysoká pracnost.

Pohodlné je vytápění plynem. Nemyslím staré gamatky, ale plynový kotel na topení i ohřev vody. Téměř bez starostí a bez práce, jen ty účty za plyn! A to nemluvíme o ceně za kotel a jeho instalaci.

Právě v době, kdy zvažujete obnovu topného systému u vás doma, je vhodné popřemýšlet o komplexní změně systému. Pevná paliva jsou náročná na skladovací prostory i fyzickou námahu, elektřina nebo plyn jsou zase dost drahé a jste závislí od distribuční sítě. Přitom teplo je všude kolem vás.

Tepelná čerpadla získávají energii z okolí

K nejznámějším patří technologie získávání tepla ze země. Ale i bez termálních pramenů nebo hloubkových vrtů můžete topit ve svém domě bez nutnosti kácet dřevo či fedrovat uhlí. Stále více se rozšiřují tepelná čerpadla vzduch / voda, získávající teplo pro dům z vnějšího okolí. Podle typu a výkonu můžete tepelným čerpadlem topit i při teplotě venkovního vzduchu do -25 ° C.

Tepelná čerpadla pomáhají šetřit

Každé tepelné čerpadlo je vhodné doplnit standardním topným tělesem pro vyrovnávání špiček. Ať už potřebujete zvýšený příkon například při větší spotřebě teplé vody například při koupání ve vaně nebo při prudkých výkyvech teplot a potřebě více přitopit. Drtivou většinu času vám však tepelná čerpadla vzduch / voda ohřejí vodu na topení nebo na spotřebu v domácnosti natolik, že dodatečný ohřev nebudete potřebovat. Celkově tak vaše roční náklady na topení a ohřev vody výrazně klesnou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..