Tvoří se za vámi na silnici kolony?

Tvoří se za vámi na silnici kolony? Není to nic neobvyklého pro každého, kdo alespoň občas řídí auto na silnicích. Zajímavé je to, jak si to kdo uvědomuje, že co to znamená a jak se v takové situaci zachová.Pokud se za vámi na cestě objeví auto, za ním další a další a začne se vytvářet kolona, ​​znamená to dvě věci. Tou první je, že auta, které vás dojela, museli až do toho okamžiku jet rychleji, než vy. A druhou, že vás nedokážou za běžných okolností předjet.

 Tvoří se za vámi na silnici kolony?
Tvoří se za vámi na silnici kolony?
Mnoho svátečních řidičů nebo řidičů menších vozidel má tendenci posuzovat a hodnotit ostatní řidiče podle sebe a svého auta. „Podle sebe soudím tebe“ zde platí v plném rozsahu. Kdo jezdí na svém Opel Astra a nikdy neměl lepší auto, těžko bude chápat, že za ním jedoucí BMW má silnější motor, ostřejší brzdy a lepší podvozek, takže by na stejném úseku mohlo jet nahoru do kopce rychleji, zatáčku také dokáže projet rychleji bez ohrožení sebe či ostatních. Jen mu v tom brání například plná čára nebo řidič s kloboukem zaraženým proklatě nízko, jedoucí při středové čáře, protože když jede na hranici svých možností on, tak potom každý. A on o tom musí něco vědět, od již najezdil sto tisíc kilometrů bez nehody. To, že to někdo najede za půldruhého roku, je pro něj Sci-fi.

Osobně zbožňuji řidiče, kteří s nasazením života a padesátkou na tachometru projíždějí už po sté jednou pasáž zatáček, aby po výjezdu na rovinku zběsile přidali na osmdesátku, čímž znemožní koloně za ním konečně ho předjet. Ne, nikomu nekáži jet rychleji, na jak se cítí. Jen mi vadí, že to nedovolí ani těm ostatním.

Přitom by stačilo, pokud někdo vidí za sebou kolonu, kdyby na konečně rovinatém úseku namísto přidání plynu si drželi svou bezpečnou rychlost, dali směrovku doprava a umožnili ostatním bezpečné předjetí. Každý by si pak tak mohl pokračovat svou optimální rychlostí dál.

Rovněž lze použít odstavné plochy u vozovky a pustit tak konečně těch 15 aut, co se za vámi musí vléci, dopředu. Jednou se to možná bude hodit vám, když někdo bude ohleduplný vůči vám.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..