Delší sezóna turistiky

Také jste čekali, že v září přijdou deště, ochlazení a studené noci a tím pádem bude po výletech po bližším i vzdáleném okolí? Kdo neodložil turistickou výbavu do sklepa, ten si mohl letos užít mnohem více výletů a túr, než po jiné roky. Počasí jim bylo mimořádně nakloněno.Ať už chodíte na pěší túry po lesích a kopcích nebo dáváte přednost jízdě na kole, jistě jste uvítali dubnové letní teploty, které s minimálními přestávkami trvaly až do začátku listopadu. Mnohem vyšší průměrné teploty a minimum srážek nepotěšilo zemědělce a zahrádkáře, zato turisté si mohli přijít na své.

Zejména proto, že většina lidí musí trávit pracovní dny v zaměstnání, zůstávají nám na koníčky jen víkendy a pro povinnosti vůči rodině či dětem, i to ne všechny. Pokud v takovém případě panuje pěkné počasí celý týden a v sobotu se ochladí a rozprší, zamrzí to dvojnásob.

Z tohoto pohledu si musela většina našich turistů rok 2018 pochvalovat. Přibylo nespočet skutečně krásných dní, které jsme mohli využít na túry v přírodě a poznávání nových míst i pro návrat na ty starší a známé.

Mohli jsme si zopakovat výlety na místa, kde jsme minule zmokli nebo pro nízkou oblačnost neměli ten „pohlednicový“ výhled. Mohli jsme vzít své přátele na místa, které jsme v minulosti objevili a spolu si vychutnat dobrý pocit z dosaženého cíle.

Média nám většinou změnu klimatu vykreslují v negativních souvislostech. Na jedné straně je však třeba napsat, že podle některých historiků takové oteplování Evropa již zažila, někdy v devátém či desátém století. Teprve později přišlo výrazné ochlazení v středověku. Dochází k tedy k oteplování nebo se jen Země dostává do normálu?

Jsou věci, které nedokážeme ovlivnit. Můžeme však na změnu naříkat a hledat v ní negativa nebo změněné podmínky využít a najít v nich pro sebe to dobré. Myslím, že turistům toto léto a s ním i jaro a podzim vyhovovaly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..