Pilotní průkaz na konkrétní letoun může být novým koníčkem

Pokud se snažíte vytvářet si každým dnem nějakou činnost nebo zálibu, máme pro vás tip, který se vám svým způsobem postará o nový koníček. Je potřeba se mu však věnovat. S největší pravděpodobností tento koníček znáte, jen vás nenapadlo, že byste mohli být i vy součástí. Ačkoliv se to na první pohled může zdát nereálné, cesta je blíž, než si myslíte. Stačí se o níže uvedený koníček zajímat a následně uvidíte, že pár hodin tréninku vás dostane do formy. Poté si už jen budete svého nového koníčku užívat na maximum. O co jde?Seznámíme vás s novým koníčkem

Nenapadá vás, o jaký koníček by se mohlo jednat? Nebudeme vás už dlouho napínat. Jde o létání letadlem. Pochopitelně si nepředstavujte létání s největšími letadly, mezi které patří například i Boeing. Řeč je o létání s menšími typy letadel. I přes to nám věřte, že si tento koníček budete užívat. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, v první řadě je důležité se zaměřit na trénink. Během tohoto tréninku se mnoho uchazečů seznamuje s letadlem. Po seznámení s letadlem následně vyráží do vzduchu. Nemusíte se ničeho obávat, stále je u vás přítomen zkušený pilot.

Vše tedy probíhá v maximální bezpečnosti. Prvních několik hodin budete tréninky považovat za utrpění. Jakmile si vše osaháte a naučíte se alespoň částečně létat, uvidíte, že se vám tento typ koníčku velice zalíbí. Při létání si člověk užívá každou vteřinu. Sledujete své okolí a přitom se pořád věnujete pilotování letadla. Jako zkušenější pilot totiž snáz zvládnete obojí. Právě krajina a sledování toho, co se děje vedle vás je zážitkem, na který se nedá zapomenout. Jestliže jste někdy využili možnost letět jako cestující s vyhlídkovým letadlem, nejspíš víte, o čem je řeč.

Získejte licenci na konkrétní letoun

Je důležité získat licenci, aby vám byl povolen let s daným letounem. Skutečně se jedná o malé letouny. V žádném případě tedy nečekejte velká letadla. I přes to je zážitek opravdu neuvěřitelný. Co udělat pro získání licence? Počítejte s tím, že bez finančních prostředků se neobejdete. U vámi vybraného letounu musíte absolvovat několik letových hodin. U některých letounu jsou relativně nízké letové hodiny, jež se pohybují v rozmezí od 15 do 20 hodin. Z toho musí být minimálně 10 letových hodin ve dvojím řízení s instruktorem, který je neustále po vašem boku.

Určitě s námi budete souhlasit, že výše uvedená čísla nejsou příliš vysoká a dají se tak zvládnout během velice krátké doby. Poté už vám nebude stát nic v cestě, abyste objevovaly krajiny. Hodina při získávání leteckého průkazu na konkrétní stroj může stát až 700,- Kč. U nižších letounu jsou částky ovšem relativně nízké a mohou se pohybovat mimo jiné i v rozmezí od 300 do 400,- Kč. Získat tak licenci není zase tak drahým koníčkem, jak se může na první pohled zdát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..