Koníčky i v seniorském věku

Na své koníčky potřebujeme čas. Čas, který nám zbude po plnění svých pracovních povinností i péče o rodinu. No a samozřejmě i trochu peněz, které nám zůstanou po zaplacení pravidelných plateb na bydlení i běžný život. Hobby nám pomáhá odbourávat stres i se věnovat tomu, co nás možná baví víc, než práce. No později přijde období, kdy zůstane času více. Na důchod bychom ale myslet už dříve.Období po skončení pracovní kariéry se nazývá obdobím zaslouženého odpočinku. Už nemusíme vstávat na budík do zaměstnání, náš pracovní rozvrh neurčují žádné povinnosti. No jen odpočívat celé dny zřejmě nedokáže nikdo. Děti jsou většinou zabezpečeny a mají své rodiny, každoměsíční příjem poskytuje starobní důchod. Dalo by se říci, že konečně máme jako důchodci čas na věci, na které jsme ho neměli během aktivního pracovního života. Konečně máme možnost naplno se věnovat svým koníčkům.

duchodci

Abychom v budoucnu měli na své hobby nejen čas, ale i prostředky, musíme něco udělat už v době, kdy jsme pracovně aktivní a kdy naše příjmy jsou skutečně zajímavé. Dobrovolný systém důchodového příspěvu v době, kdy dobře vyděláváme nám zvýší reálný příjem v době, kdy už budeme dostávat jen penzi. Když si odložíme v časech hojnosti, jako když najdeme v slabších letech.

Dobrovolné příspěvky na zvýšení důchodu představují způsob, jak nezažít finanční šok po opuštění práce pro důchodový věk. Díky nim nadále budeme moci cestovat na dovolené, věnovat se oblíbenému sportu nebo si dopřát výlety po zahradnických výstavách. Zkrátka dobrovolné penzijní příspěvky zajistí bez zbytečného finančního šoku plynulý přechod z pracovního procesu do věku skutečného zaslouženého odpočinku. Budeme moci dělat to, co chceme a budeme na to mít.

Myslete již nyní na svou budoucnost a budete mít nejen čas ale i peníze na vše, co vás baví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka