Microsoft automaticky zapne Windows Defender

windows-xp-professional-free Prý pro zvýšení bezpečnosti uživatele a ochranu jeho počítače s operačním systémem Microsoft Windows XP. Takže pokud uživatel nebude mít zapnutý jiný antivirus, Microsoft mu ho na dálku zapne. Zlé jazyky tvrdí, že je to proto, aby uživatelé už konečně přestali používat Windows XP a koupili si nový Windows 8.
A proč by si člověk po zapnutí Microsofťáckeho antiviru chtěl koupit nový počítač? Antivirus je program, jako každý jiný. A jako takový potřebuje ke své práci část výkonu počítače. A Windows XP jsou nainstalovány převážně na starších počítačích, které svým výkonem vyhovovaly potřebám uživatelů i jejich programů v době, kdy byly kupované. Tedy někdy kolem roku 2002. Pokud mezitím instalovali novější verze Office, internetových prohlížečů a jiných programů a počítač zůstal v původním stavu (640 kilobajtů RAM musí stačit každému – toto prohlásil kdysi zakladatel Microsoftu Bill Gates), tak zákonitě se musel počítač zpomalit.

free-wallpaper-for-windows-xp

V roce 2014 končí podpora Windows XP

Nejen v domácnostech, ale i v podnicích existují stále počítače, které fungují s operačním systémem MS Windows XP a fungují dobře. Pokud jsou dobře nastaveny, jsou na nich programy, které jsou správně používány a dělají to, co po nich uživatel chce, tak proč ne? Microsoft sice tvrdí, že na jaře 2014 přestane OS Windows XP poskytovat podporu, co to ale znamená? Že přestane opravovat bezpečnostní a jiné chyby v tomto systému.

Každý, kdo chce, aby mu Windows XP spolehlivě fungovaly, po instalaci systému a Service Packu č. 3 vypne automatické aktualizace systému a o bezpečnost systému nechá postarat se spolehlivý firewall a antivirus od spolehlivé firmy.

Každý takový uživatel či firma však ohrožuje finanční příjmy společnosti Microsoft, protože si nekoupí nové Windows 8, které nepotřebuje.

Microsoft ovládá váš počítač přes internet

Jak je ale možné, že vy si za své peníze koupíte pro sebe operační systém a nějaká firma vám na dálku přes internet v něm zapne (nebo vypne) nějakou jeho součást nebo externí program? To někdo může s vaším majetkem takto manipulovat bez vašeho souhlasu a bez vašeho vědomí?

Pokud jste si ale pozorně četli licenční ujednání k OS Windows XP (které ale není a ani nemůže být nadřazeno naším zákonům), operační systém si nekupujete a není vaším vlastnictvím! Co tedy dostáváte za své peníze? Platíte za právo používat tento program. Přitom jeho poskytovatel, firma Microsoft, neručí za žádné chyby v programu ani za škody, které by vám jeho používáním vznikly.

Dobré, co? Plať a nestarej se.

Takže Microsoft může ve (stále) svém programu zapnout ledajaký program, byť Windows Defender a vy nemůžete nic.

image001

Nebo vlastně ano, můžete. Můžete se na celý Microsoft vykašlat a začít používat bezplatný otevřený a bezpečný operační systém na bázi Linuxu , kde jste jeho vlastníkem a vy určujete, co zapnuto v počítači bude a co ne. A ušetříte si nervy i peníze.

startmenu
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..