Počítače Dell Optiplex nezklamou

Dell-OptiPlex-755-SFF Osobní počítače jsou běžnou součástí našich domovů, i když už dávno víme, že nic nepočítají, jako v dřívějších dobách a spíše slouží pro zábavu a komunikaci. Neobejdeme se bez nich při pořizování a uchováváni digitálních fotografií a nezřídka na nich sledujeme videa a televizní pořady, které jsme nestihli v řádném vysílacím čase. Pročítáte na nich webové stránky (i tuto) a hledáte spolehlivé informace.Osobní počítače se staly tak samozřejmé, že je lze koupit dokonce i v supermarketech. Kdo to už zkusil, tak už ví, že je to opravdu zboží supermarketové, zboží krátkodobé spotřeby. A od svého počítače přece chceme, aby nám dobře a dlouho sloužil. Kam se ale obrátit, když nové počítače z běžných prodejen mají malý výkon a krátkou životnost?

Tak jako u všeho, je potřeba se poohlédnout pro průmyslové kvalitě. Po počítačích dodávaných do kanceláří, kde jsou vystaveny každodennímu plnému zatížení pět i šest dnů v týdnu po dobu osmi hodin. Plný výkon nového profesionálního počítače doma ale jen málokdo opravdu využije. Jsou však dostupné, většinou dva nebo tři roky, používané počítače, které mohou v malých kancelářích nebo domácnostech sloužit další dlouhá léta. Ve velkých firmách jsou plánovaně nahrazovány novějšími a výkonnějšími s nejnovějšími operačními systémy a ty starší si můžeme obstarat za velmi dobrou cenu a ve velmi dobrém stavu. A to včetně operačního systému.

Dell-OptiPlex-755-SFF

Robustní Dell Optiplex 755 v oblíbeném provedení SmalFormFactor (SFF) je ideální do bytů. Dvoujádrové procesory od Intelu v šikovném malém provedení 9 x 31 x 34 cm pracují tiše a jejich ventilátor není téměř znát. Kdysi byly tyto počítače vybaveny operačním systémem Windows XP, nyní je možné zakoupit výhodně licenci na Windows 7. Pohled do vnitřku počítače ukazuje, že v jednoduchosti je krása. Možnou nevýhodou pro herně zaměřené uživatele je pouze snížený slot pro doplňkové karty. V takovém případě je vhodnější volit provedení Tower s možností rozšiřování standardními kartami.

Dell-Optiplex-780-desktop

Dell-Optiplex-780-desktop

Výkonově inovovaný model nese označení Dell Optiplex 780 a vyznačuje se mimo jiné procesory typu Intel Core 2 Duo, Quad, Pentium Dual Core, Celeron, nejčastěji prodávané jsou ovšem Core 2 Duo, tedy výkon za rozumnou cenu. Zvýšení výkonu napomohlo u tohoto typu počítače také použití pamětí typu DDR3, celkem můžete využívat pod operačním systémem Microsoft Windows 7 až 16 GB paměti.

Dell-OptiPlex-755-SFF

Všechna provedení, od SFF přes Desktop i Tower disponují dostatečným počtem rozhraní včetně USB na předním panelu, sériové rozhraní pro připojení některých speciálních zařízení nevyjímaje. Konstrukce počítačů umožňuje jejich rychlou údržbu bez potřeby použití šroubováků anebo klíčů a kdo je již vyzkoušel, tak potvrdí, že u těchto použitých počítačů údržbu není potřeba provádět. Dell Optiplex jednoduše drží. Věděli jste, že na předním panelu těchto počítačů vedle vypínače nenajdete obvyklé tlačítko pro reset? Prostě není potřeba. Po nainstalování operačního systému a příslušných ovladačů počítač prostě jen používáte. V klidu a tichu. Vyváženost konstrukce z vhodně zvolených komponentů je znát nejen na první pohled a tyto sestavy svým výkonem a spolehlivostí předčí leckteré papírově výkonnější „skládačky“.

Dell-Optiplex-780-SFF

Pokud hledáte pro svou kancelář nebo domácí použití kvalitní počítač, podívejte se po Dell Optiplex. Zkušenosti uživatelů jsou dostupné na facebookovém profilu společnosti Technimax.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..