Vylepšení Motúčka

motuckoNeexistuje věc, která by se nedala vylepšit a tak je to i s vylepšeným kolečkem na elektropohon. Když se nemusíte potit při práci v zahradě nebo na stavbě, začnete uvažovat nad tím, jak si po usnadnění práce ještě více pomoci. Například naložit na kolečko ještě více.Přetěžovat žádný stroj se nevyplácí. A platí to i o Motúčku, kolečku s baterkou a elektromotorem. A přestože Motúčko dokáže hravě převážet náklady o hmotnosti do 120 kilogramů, bez problémů překonává i svažité pozemky a dokonce je schopen při jízdě dolů kopcem brzdit a dobíjet baterku (O Motúčku jsme psali v tomto článku) a prodává se s několika korbami o různém objemu, přece jen tu korbu máte na Motúčku jen jednu, většinou tu ocelovou o objemu sto litrů. A vozit listí, slámu nebo seno v malé korbě se velmi nevyplatí. Přílišný náklad se z korby vysypává a přitom nic neváží. Po pozemku tak jezdíte prakticky s prázdným kolečkem. Zbytečně.

Jistě, k Motúčku si můžete dokoupit druhou korbu s větším objemem. Přehodit ji za pomoci čtyř šroubů není problém. Pokud nepotřebujete v jeden den vozit více druhů nákladu. Jinak byste opakovanou výměnou korby pouze ztráceli čas.

Řešením problému občasného vození lehkého, ale objemného nákladu na Motúčku je vybavit elektrické kolečko doplňkovými bočnicemi, které snadno nasunete, tím zvýšíte objem přepravovaného nákladu a kdykoliv je zase složíte, abyste odvezli hlínu nebo hnůj. Postačí vám k tomu jedna deska tloušťky 2 cm, latě 2 x 5 cm, pilka a utahovačka, pár vrutů.

bocnice na Motucko

2 cm je šířka bočnice ocelové korby. Na desku stejné šířky upevněte pomocí vrutů dvě dvojice latěk o délce asi 40 cm tak, aby při dotyku latí s dnem korby a při mezeře mezi bočnicí a korbou asi 5 cm byly bezpečně upevněny k desce bočnice dvěma vruty z každé strany. Podobně vyrobíte i prodloužení předního čela, malým hranolem docílíte oddálení rozšíření od korby. Oba kraje je vhodné šikmo seříznout, aby nekolidovali s bočnicemi.

Takové bočnice snadno nasunete na korbu a můžete nakládat objemný, ale lehký náklad. Již zmíněné seno, slámu nebo větve po řezu stromů. Po zahradě tak nejezdíte s poloprázdným Motúčkem, vaše práce bude efektivnější. A po vyložení nákladu bočnice snadno složíte a opět vozíte jiný náklad.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Vylepšení Motúčka

  1. Firefox 68.0 Android 8.0.0

    To neni idealni, znám lepsi reseni! z pozink 1mm plechu snytovat libovolne vysoky treba metr vysoky co kdo uveze avsak vhodneho obvodu asi o 10cm mensiho nez je obvod horni hrany korby valcovy nebo kuzelovity kornout a ten volne zapadne do korby, drzi to tak dostatecne ze se tim vozit lehky material. Pouzivam to casto, objem se tim zvetsi treba 3x. Sirka pro valcovy kornout zustane stejna tedy jako korba, pruchodnost uzkym prostorem tudiz v poho.

    • Firefox 56.0 Windows 7

      Taky dobré řešení, pro toho kdo má zbytky plechu v dílně. Já raději pracuji se dřevem a mám ho dostatek k dispozici. Navíc v tomto provedení nemusím používat vždy bočnice na všech stranách, někdy se hodí mít jenom pravou a levou, někdy zase jednu stranu a předek. To bych musel vyrábět tři plechové nástavby 😉

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..