Bezdárkové Vánoce

Bezdárkové Vánoce Ještě neskončily Dušičky a už se na nás valí Vánoce. Svátky klidu a míru, či spíše svátky nákupů a utrácení. Supermarkety, reklamní letáky, reklamy, všechno nás to přesvědčuje, jak máme kupovat a kupovat, nezapomenout dárky pro rodiče, manželky, děti, psa, kočku… Kohokoliv, hlavně ať utrácíme peníze. A nejlépe utrácet ty, co ještě nemáme. Půjčku vám dají okamžitě, v hotovosti nebo zboží na splátky a platit začnete až v novém roce… pokud nepřijdete zanedlouho o práci…Vánoce jsou snad nejstarším svátkem na našem území. Pravda, za „pohanských“ dob se jmenovali jinak a i jiné příležitosti oslavovali. A jelikož svátek byl v lidech silně zakořeněn, nikomu se ho nepodařilo vymýtit, tak se snažili alespoň si jej přisvojit. Ať už církev v starších dějinách nebo komunisté v minulém století či globalisté ve století tomto.

Bezdárkové Vánoce A tak poslušně už od listopadu usilovně přemýšlíme, co komu koupit, jaký dárek, jako na nikoho nezapomenout. Přitom obdarovat někoho není cílem, ale prostředkem, jak mu vyjádřit, že nám na něm záleží, že ho máme rádi. A vůbec to neznamená, že čím dražší dárek, tím větší láska. I když se nám to snaží majitelé prodejen prostřednictvím agresivní reklamy takto vnutit.

Přestalo mě bavit se vždy honit za dárkem, uvažovat, co už kdo má nebo co by se mu hodilo, abych den před Štědrým dnem koupil mezi zbytky na pultech nějakou hloupost, jen abych dárek dal. A řekl jsem si dost. Letos budou Vánoce bezdárkové.

S údivem jsem pozoroval, jak na tuto myšlenku zareagovali všichni doma. Také už toho bezmyšlenkovitého honění měli plné zuby, protože Vánoce vnímali jinak, než nám je média vždy podsouvají. A tak jsme se dohodli. Pod vánočním stromkem nebudou letos žádné dárky. Uděláme si „pouze“ hezké Vánoce, navaříme a napeče dobroty pro nás, nikoliv podle receptů v magazínech, ne podle reklamy v televizi. Toto budou opravdu Vánoce, kdy si vzpomeneme, co tento svátek vlastně znamená, kdy budeme prostě spolu, budeme si povídat a bavit a užijeme si odpočinek a klid.

Bezdárkové Vánoce A tak již několik let se nikdo z nás nestresuje, nehoní, nenervózni. Lásku si projevujeme jinak, než co nejmodernějším, největším nebo nejdražším dárkem v pestrobarevném papíře, který vzápětí skončí v koši. Praktické věci kupujeme tehdy, kdy je potřebujeme, ne podle data v kalendáři. Dárky si dáváme při osobních příležitostech a ne v hektickém čase na povel supermarketů.

Máte toho organizovaného shonu také už plné zuby? Zkuste náš model Vánoc.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..