Vánoce bez stresu

V době před Vánocemi jsme svědky dvou přístupů. Na jedné straně do nás reklamy a obchodníci hustí, že musíme koupit dárky každému včetně sousedova psa, a některá média nám přejí klidné Vánoce. Jak tyto dvě věci jdou dohromady a jak se máme my lidé zachovat? Jak si užít Vánoce bez stresu a mít z nich opravdu radost?Ať už se přikláníme ke křesťanskému pojetí nebo je nám přednější pohanské zdůvodnění, čas kolem Vánoc je časem zimního slunovratu. Dny se opět pomalu začínají prodlužovat a ačkoli tepelná setrvačnost Země přináší stále zimu a sníh, začíná se vše obracet k lepšímu a blíží se jaro. Nemusíte být právě zahrádkář, aby vás to potěšilo.

To jen moderní doba a neustálý pokřik „Víc, víc“, který slýcháme z úst ekonomů a obchodníků nás tlačí do rovnice Vánoce=nákupy. Ale nemusí. Na nás záleží, zda tomuto tlaku podlehneme a budeme se stresovat, abychom splnili jejich přání, nebo se zaměříme na naše potřeby a touhy, dáme přednost pohodě a na jejich přání se vykašleme.

U nás doma jsme si před lety řekli, že se z tohoto tlaku vymaníme jednou provždy. Řekli jsme si, že si uděláme bezdárkové Vánoce, jsme dospělí nebo téměř dospělí, na Ježíška už léta nevěříme a hezké Vánoce si umíme udělat i bez shonu za dárky. Vždyť spolu potřebujeme jen být spolu, mluvit o věcech důležitých i zajímavých, vychutnávat si přítomnost. K Vánocům nám stačí připravit si chutné jídlo a napéct pár zákusků. Ozdobit malý stromek, navodit atmosféru. Vždyť věci, které potřebujeme, si koupíme tehdy, když je potřebujeme a takové, jaké potřebujeme. Nemusíme odkládat nepraktické nebo nevhodné dárky a tvářit se, jací jsme překvapeni a šťastní.

Od té doby u nás míváme bezdárkové a bezstresové Vánoce. Od té doby jsou u nás doma Vánoce skutečnými svátky klidu. Zejména klidu v duši. Letos takové mohou být i vaše Vánoce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..