Vánoční dekorace: Koupit nebo vyrobit? Jaké trendy v dekoracích letos letí?

Vánoční dekorace: Koupit nebo vyrobit? Vánoce se přibližují. Někteří z nás nedají dopustit na ozdoby, které pamatují už časy jejich babičky, jiní se chtějí inspirovat současnými trendy. Jsou ale i tací, kteří si ozdoby a adventní věnce sami vyrábějí.Trendy se určují dopředu

Pokud chcete vánoční dekorace a ozdoby nakupovat a necháte se inspirovat novými trendy, pak vězte, že o tom, co bude letošní Vánoce v kurzu, se většinou rozhoduje už dlouho dopředu. Jedním z hlavních ukazatelů je veletrh Christmasworld, který probíhá na přelomu ledna a února v německém Frankfurtu nad Mohanem. Takže v otázce, co letos bude „in“ už je dávno jasno. Podle frankfurtských trendů letos letí ručně vyráběné výrobky, takže pokud se chystáte si zhotovit třeba adventní věnec nebo ozdobičky na stromeček sami vlastníma rukama, je vám přáno.

Cenové srovnání mluví ve prospěch vaší domácí práce

Abyste dostáli tomu, co v letošním roce vzbudí největší pozornost, měli byste při výrobě adventních věnců a vánočních ozdob použít přírodní materiály. Sušená jablka a pomeranče, skořápky z ořechů, sušené květiny, kůru, různé plody jako například jeřabiny či šípky. Výroba ozdob ručně se rozhodně vyplatí, hlavně pokud máte zahrádku nebo vyrazíte někam do lesa a suroviny na adventní věnec si nasbíráte sami. Za polystyrenový korpus věnce o průměru 28 centimetrů zaplatíte zhruba asi 20 – 30 korun, při dodání většího balení s velkým množstvím korpusů může být výsledná cena ještě příznivější. Kromě času na zhotovení věnce a nasbírání surovin na něj to budou vaše jediné náklady na dekoraci. Srovnání s těmi nejjednoduššími adventními věnci, které se v prodeji nabízí za cca 250 Kč, tedy vychází jednoznačně ve prospěch vaší domácí práce, se kterou se dostáváte na desetinu prodejní ceny. Navíc budete mít radost ze svého výrobku, i když třeba nebude stoprocentně dokonalý. Jenže právě v nedokonalosti je krása.

Vánoční dekorace: Koupit nebo vyrobit?
Vánoční dekorace: Koupit nebo vyrobit?

Vévodí bílá a pastelové odstíny

A jaké trendy nám letos frankfurtský veletrh předurčil? Z barev se na dekoracích bude nejvíce objevovat bílá a dále odstíny zelené či modré, ovšem nikoli tmavé, ale pastelové. Oblíbené bude sklo, ať už čiré nebo potištěné. Zaujme zamrzlá výzdoba v ledovém stylu: třpytky, krystaly, umělý sníh. Mezi klasiku, která zřejmě nikdy nevyjde z módy, ovšem patří staročeský styl, tedy přírodní plody, šišky, ořechy, jablka, červené stužky. Pokud si na stromeček pověsíte vlastnoručně nasbírané šišky z borovice, kterou máte za domem, uvážete je červený stužkami a výzdobu doplníte ještě podobně zavěšenými malými jablíčky a ořechy ze stromů, po kterých jste lezli jako malé děti, budete dokonale trendy. Platí ovšem jediné: nenechte si nic diktovat módou a stromeček si ozdobte tak, aby se líbil především vám samotným.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..