Vyhřívání napáječky pro slepice v zimě

Chovat slepice v zimě není úplně jednoduché. Zatímco samotným slepicím zima, mráz ani sníh nevadí, voda v zimě zamrzne a slepice nemají co pít. A při konzumaci suchého krmiva, jakým je obilí nebo granule, slepice potřebují hodně vody. Jak jednoduše zajistit drůbeži pitnou vodu v čase mrazivých zimních dnů a nocí?Pro úplnost dodáváme, že i když slepicím nevadí mráz, vadí jim průvan a vlhko. Tedy mokro ve výběhu i v kurníku. Proto by měla být podestýlka vždy suchá, tedy bez trusu. Nemáte-li možnost zaobstarat si suchou slámu, můžete použít kupované dřevěné hobliny v slisovaných balících.

Ne každý má možnost použít elektřinu v kurníku a napájet jí výhřevné desky pod napaječky. V takovém případě s úspěchem využijete voskové náplně do kahanců, které zapálíte vložené do bezpečných betonových tvárnic, přikryté keramickou střešní taškou. A na takto vyhřívanou podložku už můžete položit běžnou napaječku pro drůbež. Doporučujeme raději s menším objemem cca 3 litry, aby nezamrzala voda v horní části napaječky.

Běžná náplň s dobou hoření 96 hodin, tedy 4 dny, je vhodná do teplot -4 °C. Klesají-li mrazy v noci k -8 °C, doporučujeme kahance dva. Nezapomeňte, že slepicím je potřeba vodu měnit jednou nebo dvakrát denně, protože jsou schopné ji pravidelně znečistit a to znamená ohrožení jejich zdraví. A v konečném důsledku i nižší snůšku vajec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..