Může vám pomoci poradce s výživou a odvykáním kouření?

Nevíte si rady s hubnutím? Zkoušíte různé diety, ale po jejich skončení se stále znovu a znovu potýkáte s jojo efektem? Nejste si jisti, jestli dodržujete zásady správné výživy? Pokud jste si na předešlé otázky odpověděli ano, může vám pomoci konzultace s výživovým poradcem. Jak přestat kouřit? I v této oblasti je efektivní poradenství – nabízíme vám 11 rad, jak se s tabákovou závislostí poprat.Slevy na první konzultaci

Výživové poradny jsou v současnosti v mnoha českých městech. Některé z nich dokonce pravidelně pořádají slevové akce. Při nich za úvodní konzultaci s poradcem zaplatíte cca 200 Kč. To je velmi příznivá cena, protože obvykle se sazby za konzultaci v nutriční poradně pohybují od 400 Kč nahoru.

Vážení na speciální váze

Co vám výživový poradce při úvodní schůzce nabídne? Nejprve vás zváží na speciální váze, která umí odečíst nejenom vaši tělesnou hmotnost, ale také procenta tukové tkáně, svalové hmoty, vody a další údaje. Při vážení musíte na displeji váhy zadat i váš věk, pohlaví a výšku. Vážíte se na boso. Naměřené hodnoty vycházejí z elektrické vodivosti plosek vašich chodidel, protože jinou elektrickou vodivost má například tuk a jinou kosti. Výživový poradce vám vytiskne naměřené hodnoty i jejich podrobnou analýzu provedenou speciálním počítačovým programem.

Proč se konzultace vyplatí?

O výsledcích vyšetření si podrobně popovídáte s poradcem. Výborné je, když si na schůzku přinesete zápisky o tom, co jste jedli v posledních třech dnech. V takovém případě můžete probrat chyby, kterých se dopouštíte při sestavování jídelníčku. Sami uvidíte, zda vám rozhovor s odborníkem na výživu přinese nové poznatky a motivaci zhubnout. Výhodou hubnutí pod dohledem poradce je, že máte nad svou hmotností a zdravím průběžnou kontrolu, Vyšetření na speciální váze je součástí každé konzultace. Na každé schůzce také budete probírat jídelníček. Získáte díky tomu dokonalou zpětnou vazbu, zda dodržujete zásady zdravé výživy. Investice do hubnutí s poradcem se proto vyplatí.

11 rad jak skoncovat s kouřením

Už několikrát jste se pokoušeli přestat kouřit a stále se vám to nedaří? Nezoufejte. Málokomu se podaří přestat na první pokus. Máte-li chuť se znovu pokusit s kouřením praštit, měli byste především vědět, do čeho jdete. S jakými nástrahami se můžete při odvykání setkat, co vás může nepříjemně zaskočit? Nabízíme vám rady, jak při odvykání postupovat.

1. Odvykání kouření je dlouhodobá záležitost. Počítejte s tím, že vám bude trvat i několik měsíců, než se vaše tělo vypořádá s abstinencí. Zhruba do 3 měsíců po skončení kouření by měly abstinenční příznaky odeznít.

2. Abyste omezili nutkavou chuť na cigaretu, snězte něco malého každé dvě hodiny. Ale pozor, žádné sladkosti, ale nízkokalorické drobnosti. Trochu zeleniny, nízkotučný jogurt, dva tři plátky dietní šunky. Tak zaměstnáte ústa a přitom nepřiberete.

3. Dodržujte pitný režim, ideálně čistou neperlivou filtrovanou vodu. Omezte sladké nápoje, abyste netloustli. To vše pomůže se překonat touhu po nikotinu.

4. Dodávejte svému tělu dostatek vitamínů, aby mohlo účinně bojovat s abstinenčními příznaky. Jezte hodně ovoce a zeleniny.

5. Snažte se dostatečně spát. Ve fázi odvykání vám může více hodin spánku prospět.

6. Nevyhýbejte se fyzické aktivitě. Zkuste krátké procházky, cvičení. Euforii si tak přivodíte i bez nikotinové berličky.

7. Zkuste se odměnit za každý den, který zvládnete bez cigarety. Ale pozor, vaší odměnou by rozhodně neměly být sladkosti, po těch by vám přibývaly kilogramy.

8. Vyhněte se situacím, které ve vás vzbuzují chuť na cigaretu. Pokud jsou hlavním důvodem vašeho kouření stresové situace, snažte je zvládat jinak (zhluboka dýchat, jít se osvěžit na čerstvý vzduch, krátce si protáhnout tělo).

9. Jste přesvědčeni, že se vám podaří zůstat jen u jedné cigarety? Raději to nezkoušejte vůbec. Jste rázem znovu tam, kde jste už jednou byli a kde určitě nechcete být.

10. Máte pocit, že to sami nezvládnete? Zkuste se poradit s lékařem nebo v centru odvykání závislostí. Už pouhý společný rozbor vašich pocitů vám pomůže zorientovat se a stanovit si další postup. Ze začátku lze využít také různé nikotinové náhrady.

11. Mějte na paměti, co získáte tím, že s kouřením skončíte. Ušetříte peníze, zlepší se váš zdravotní stav, budete mít víc energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka