Trendy v dekoracích: Letošní Vánoce budou bílé a fialové

ozdoby S blížící se adventní dobou přichází také otázka, jak si vánočně vyzdobit byt. Podobně jako v módě, i v oblasti vánočních dekorací se rok co rok objevují nové trendy. V souladu s tím se mění i nabídka v obchodech. Pokaždé dostanete spoustu originálních dekorací v různých barvách, obvykle ale některá z nich převládá. Právě ona je aktuálním trendem roku. Jak se tedy nachystat na letošní Vánoce? Jaké barvy a ozdobičky zvolit pokud chcete být zaručeně „in“?Začátkem roku už je rozhodnuto

Pro letošní rok už je samozřejmě dávno jasno, jaké barvy budou převládat. Vánoční dekorace se totiž vyrábějí dávno předtím, než obyčejní lidé začnou na nejkrásnější svátky roku byť jenom myslet. Každoroční vánoční veletrh se koná vždy v lednu a v únoru v německém Frankfurktu nad Mohanem. Už začátkem letošního roku tedy bylo rozhodnuto o tom, jakými barvami budou ty letošní Vánoce zářit. Domluvili se na tom odborníci a výrobci vánočních dekorací. O Vánocích se obvykle střídají různé barvy, zřejmě nejpopulárnější ovšem je bílá, červená, stříbrná a zlatá, ty patří v oblasti dekorací mezi stálice.

ozdoba

Stromek s nádechem ledu

Co ale vyhraje letos? Bude to především fialová a bílá barva. Bílá barva by ovšem neměla zářit, ale být doplněna vhodnými pastelovými tóny. Výborně bude také vypadat například v kombinaci s pistáciovou nebo také mátovou či ledově modrou. Celkově je velice in, mají-li ozdoby ledový nádech. Věněčky, kouličky, zvonky či řetězy, které budí dojem, jakoby na nich právě zamrzly. Sněhové vločky jsou zkrátka dokonalým představením letošních vánočních trendů. Evokují představu krajiny plné sněhu, kde nám mráz olizuje tvář a uprostřed krajiny stojí vánoční stromeček pod příkrovem sněhu a ledu. Dalším materiálem, který svých charakterem také připomíná zamrzlou krajinu, je sklo. Skleněné kouličky, baňky, zvonky, ty patří také mezi jednu z letitých stálic vánoční výzdoby, a když je vytáhnete z krabic i letos, rozhodně neprohloupíte. I když možná půjde o letité kousky z dob možná ještě vaší babičky.

vločka

Staročeská atmosféra letí

Naproti tomu out je tentokrát tmavě červená či modrá. Nebo možná ne úplně out, ale pokud chcete jít s dobou, měli byste ozdoby v těchto barvách možná letos nechat odpočívat v krabicích a poohlédnout se po jiných. Naopak výrazně „in“ jsou přírodní materiály. Už vloni se k nim výrobci přikláněli a letos je tento trend ještě silnější. Takže pořiďte si adventní věnec z pravých větviček jehličnanů. Třeba si ho i vyrobte sami, když si jehličky připevníte na slámový korpus a doplníte stojánky na čajové svíčky a výzdobou třeba sušenými plodinami, listy, oříšky nebo zkrátka čímkoli přírodním, fantazii se samozřejmě meze nekladou. Vlastnoručně vyrobené dílko se obzvláště cení. Stejně tak cokoli, co připomíná atmosféru tradičních staročeských Vánoc. Živý stromeček, žádný umělý. Vlastnoručně vyrobené ozdoby, ideálně také z přírodnin jako je sláma, šišky, ořechy, dřevo, listy, sušené květiny a ovoce. To všechno doplnit doma upečeným vánočním cukrovím. Zkrátka postarejte se, aby u vás doma nechyběla skutečně domácí atmosféra.

advent

Vyberte si, co vám nejvíc vyhovuje

Luxusně pak bude vypadat další trendy barva, kterou je pro letošek fialová. Výborné je zkombinovat ji občas s bílou či zelenou. Fialový může být i váš adventní věnec, protože fialová patří mezi barvy postního období. Platí ovšem jedno jediné. Každý by si měl svoje vánoční svátky, ozdoby a všechny dekorace udělat tak, aby se líbily jemu samotnému. Trendy ve světě jsou jedna věc a vaše duševní a rodinná pohoda věc druhá. Zvolte si proto barvy a charakter dekorací tak, abyste především vy sami v nich cítili dobře. O to přece o Vánocích jde především.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..