Zimní zahrada ve fotografii

Procházkou v zasněžené zahradě můžete zkombinovat několik koníčků. Jako zahrádkář máte možnost zkontrolovat, jak se daří vaší zahradě. Jako turista máte možnost projít se po blízkém okolí s možností rychlého návratu do tepla a pohodlí domova. A jako fotograf si můžete vyzkoušet, jak se vám fotografuje v zimních podmínkách. A když blogujete, můžete se pochlubit svými zimními fotografiemi světu. Tak jako já teď.Jako dítě a mladý člověk jsem mnohokrát měl přístup do zahrad prarodičů, rodičů nebo příbuzných na venkově. No téměř vždy přes letní prázdniny nebo během krátkých návštěv. No odkdy mám svou vlastní zahradu na vesnici, trávím v ní mnohem více času a lépe ji vnímám. Je pro mě nejen místem práce a pěstování zeleniny a ovoce, ale i velkou fotografickou inspirací. A protože jsem nejen zahrádkář, ale i fotograf a bloger, vždy mám s sebou fotoaparát. Většinou kompaktní, protože při práci na záhonu nebo v dílně může přijít k úhoně.

No občas si beru do zahrady svou zrcadlovku Nikon D5100. Tehdy většinou nedělám žádnou „špinavou“ práci, ale mnohem více času věnuji fotografování. Protože kompaktní fotoaparát je skvělý na dokumentování mé práce a publikaci fotografií na webu, ale když chci udělat opravdu pěkné fotky, zrcadlovka je prostě zrcadlovka.

Tentokrát tu mám fotografie zasněžené zahrady, jak vypadala týden po Třech králích. Napadlo asi 15 cm sněhu, který pokryl všechno, včetně většiny stop divoké zvěře na loukách. Zasněžené byly i stromy a střechy domů.

Zvláštní kouzlo má procházka na horní konec zahrady. Z kopce je výhled na celou dolinu, na domy i kostel na opačném svahu. Procházka ve sněhu dobře zahřeje a člověk si užije skutečně čistého a čerstvého vzduchu. I pro takové pohledy a zážitky jsme si zahradu kupovali.

Nikon fungoval spolehlivě i při teplotě cca -8 ° C. Jen po návratu domů jsem ho nechal v brašně asi ještě hodinu, aby se aklimatizoval a po vyjmutí studeného přístroje v teplém vzduchu nezačaly na něm kondenzovat vodní páry. Zimní procházka ve mně zanechala hluboký zážitek. Teď už nemusím cestovat autem mimo města a hledat přírodní scenérie, které by stály za cvaknutí závěrky. Stačí mi přijít do zahrady a vyjít na kopec nad ní.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..